Aktuality

571. Malé Karpaty: „Silvestrovské stretnutie trnavských turistov na Zárubách“ + ďalšie info (dôležité!)

Výbor KST SPARTAK TRNAVA Vás pozýva na 571. TC – Malé Karpaty: „Silvestrovské stretnutie trnavských turistov na Zárubách“.

Termín: 31.12.2019 (utorok)
Trasa:
Smolenice žel. stanica – žl.zn. sedlo pod Havranou skalou – č.zn. Záruby – Smolenice (dĺžka cca 15 km, prevýšenie 540 m) na vrchu Záruby je stretnutie trnavských turistov (organizátor KST Slovšport Trnava)
Tiež možno ísť i krátku trasu na už tradičné silvestrovské stretnutie v Hlboči (cca 8 km)

-Účasť na akcii je na vlastné nebezpečie. Upozornenie: Túra vedie po kopcoch (hore aj dole). Vzhľadom k nadmorskej výške trasy pravdepodobný mráz, vietor a výskyt snehu. Každý účastník musí svoju účasť na jednotlivých túrach prispôsobiť svojim fyzickým schopnostiam aj momentálnej fyzickej a psychickej kondícii. Na túru noste so sebou vždy občiansky preukaz a preukaz poistenca! (A celkovo treba dodržiavať všeobecné zásady turistiky – vhodnú obuv, odev, dostatok tekutín, stravu, mapu, buzolu atď.)

Zraz na stanici:
6:15 h (žiadame o dochvíľnosť vzhľadom k možnosti hromadnej zľavy)
Odchod vlaku:
6:32 h (pri príchode sa ohláste u pokladníka alebo člena výboru) - príchod na žel. st. Smolenice je o 6:57
Pre túru do Hlboče:
Zraz na stanici: 8:50 hod. (žiadame o dochvíľnosť vzhľadom k možnosti hromadnej zľavy)
Odchod vlaku: 9:11 hod. (pri príchode sa ohláste u pokladníka, alebo člena výboru)
Spoje späť:
Vlaky zo Smoleníc: 12:31; 14:36, 16:36, 18:31 hod.
Busy zo Smoleníc, Obecný úrad: 12:43, 14:47, 16:36 hod. (všetky cez Orešany)

ĎALŠIE INFORMÁCIE:

Na rok 2020 sa cykloturistický plán nepripravuje. Cyklistické akcie budú podľa aktuálnej situácie, iba v menšom počte. Pozvánky na príležitostnú cyklotúru budú len mailom, krátko pred akciou.


Tiež už v minulosti sme novým záujemcom o členstvo, ktorí ešte neboli s nami na žiadnej akcii, odporúčali, aby sa najprv zúčastnili niekoľkých túr, až potom sa prihlásili do klubu. Nech si turistiku s nami najprv pokojne vyskúšajú. V minulých rokoch sa už veľakrát stalo, že noví členovia prijatí hneď pri 1. – 2. kontakte sa objavili na 1-2 akciách a ďalší rok sa odhlásili. Pri súčasnej administratíve s centrálnou registráciou KST, papierovaním s ochranou údajov atď., v ročnom formálnom členstve nevidíme význam.

Preto výbor odsúhlasil zásadu, aby nový záujemca prešiel aspoň 5-6 túr, v čase cca za 5-12 mesiacov. Aby mal nachodené spolu aspoň 50-60 km. Lebo na 2-3 túrach a nachodení prvých cca 25 km, človek často nezistí niektoré svoje problémy. Či už fyzickú a zdravotnú záťaž pri pohybe v horách, alebo potrebu zladiť si turistiku s časom pre iné povinnosti a záujmy.

Teda ak máte medzi kamarátmi niekoho ďalšieho, o kom si myslíte, že by ho bavilo chodiť s nami na turistiku, bolo by dobre, aby ste ho najprv zobrali pár krát na túry. Až po odskúšaní niekoľkých našich akcií uvažovali, aby sa stal členom.


Ďalej oznamujeme členom, že pre budúci rok 2020 je platné členské (známka) a klubové príspevky nasledovne:

dospelí11,- + 2,- €
dôchodcovia7,- + 2,- €
študenti7,- + 2,- €
žiaci5,- + 1,- €
dôchodcovia nad 70 r. a ZŤP5,- + 2,- €

Možno ich zaplatiť v januári aj pred členskou schôdzou, ktorá bude 24.1.2020 (nový člen platí 1 € za vyhotovenie preukazu).

V tejto súvislosti všetkých členov žiadame, aby ste nám včas oznámili, ak došlo u Vás k zmenám údajov potrebných pre spoločné ubytovanie, poistky atď. (hlavne zmena adresy, občianskeho preukazu).

Kvôli včasnému zabezpečeniu členských známok a centrálnej evidencii KST, prosíme tiež ak u Vás prišlo k zmene kategórie (dospelý odchádza do dôchodku, študent prechádza do kategórie dospelý atď.), aby ste nám to oznámili ešte pred členskou schôdzou (napr. mailom či telefonicky).

jano.bokor | 19.12.2019 10:53 | Komentáre (0)

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentáraBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dvanásť: