Aktuality

577. TC - Malé Karpaty: „Cerová – Rozbehy“

Výbor KST SPARTAK TRNAVA Vás upozorňuje na 577. TC – Malé Karpaty: „Cerová – Rozbehy“

Termín: 8.8.2020 (sobota)
Trasa A:
Cerová-Lieskové – žl.zn. Pod Lipovým vrchom – z.zn. Rozbehy - m.zn. Hrubý Kamenec – m.zn. Buková priehrada – žl.zn. Brezinky – č.zn. Brezinky, razc. – m.zn. sedlo pod Zárubami – m.zn. Čertov žľab – z.zn. Nad Vlčiarňou – m.zn. Vlčiareň - m.zn. Smolenice, ObÚ (dĺžka trasy cca 21 km, prevýšenie 420 m)
Trasa B:
Cerová-Lieskové – žl.zn. Pod Lipovým vrchom – z.zn. Rozbehy – m.zn. Hrubý Kamenec – m.zn. Buková priehrada – žl.zn. Brezinky – z.zn. Buková obec (dĺžka trasy cca 16 km, prevýšenie 270 m)
Trasa C:
Cerová-Lieskové – žl.zn. Pod Lipovým vrchom – z.zn. Rozbehy – z.zn. Mikulčické Kopanice – č.cyklozn. Sokolské chaty – č.zn. Buková žel. stanica (dĺžka cca 11 km, prevýšenie 210 m)
Trasa D:
Cerová-Lieskové – žl.zn. Pod Lipovým vrchom – z.zn. Rozbehy – z.zn. Bojková – z.zn. Buková žel. stanica (dĺžka cca 9 km, prevýšenie 190 m)
Účasť na akcii je na vlastné nebezpečie! Upozornenie: Túra vedie po kopcoch (hore aj dole). Vzhľadom k nadmorskej výške trasy možné aj chladnejšie počasie a vietor. Každý účastník musí svoju účasť na jednotlivých túrach prispôsobiť svojim fyzickým schopnostiam aj momentálnej fyzickej a psychickej kondícii. Na túru noste so sebou vždy občiansky preukaz a preukaz poistenca! (A celkovo treba dodržiavať všeobecné zásady turistiky – vhodnú obuv, odev, dostatok tekutín, stravu, mapu, buzolu atď.)

Nezabudnite, že pri hromadných podujatiach sú stále v platnosti niektoré COVID opatrenia ÚVZSR:

-Prekrytie horných dýchacích ciest (rúško, šatku) je každý účastník povinný mať so sebou. Je povinné mať ho nasadené pri cestovaní a pohybe v interiéri (napr. pri vstupe do reštaurácie). Doporučuje sa rúško pri stretnutí s cudzími osobami bližšom ako 2 m aj v exteriéri, teda aj v prírode.
-Pokiaľ možno je treba vyhýbať sa zhlukovaniu osôb i v exteriéri, najmä ak ide o neznáme osoby. Ak je to možné dodržovať pri pohybe v exteriéri rozstupy aspoň 2 m. Mať so sebou dezinfekciu (utierky, spray).
-Pre hromadné podujatia sú stále platné niektoré obmedzenia. Ďalšie informácie sú na webe ÚVZSR.
Zraz na stanici:
8:50 h (možnosť hromadnej zľavy, buďte dochvíľni)
Odchod vlaku:
9:11 h (pri príchode sa ohláste u pokladníka alebo predsedu)
Spoje naspäť:
Vlaky z Bukovej: 14:28; 16:28; 18:26 hod.
Busy z Bukovej: 13:16; 16:41 hod.
Vlaky zo Smoleníc: 16:36; 18:31 hod.
Busy zo Smoleníc (ObÚ): 16:36; 18:42 hod.

INFORMÁCIA K PRIPRAVOVANÝM TURISTICKÝM CESTÁM

Ako sme už upozornili, pretože epidémia ešte nie je úplne za nami, najbližšie túry nebudú mať pôvodne plánované trasy ani dátumy!

Na 22.8.2020 je naplánovaná presunutá pešia akcia Pochod po hradoch a zámkoch Malých Karpát. Viacej informácií nájdete čoskoro na týchto stránkach.

jano.bokor | 04.08.2020 11:38 | Komentáre (0)

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentáraBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dvanásť: