Aktuality

454. TC - Malé Karpaty: „Zimný prechod Čiernou skalou

Výbor KST SPARTAK TRNAVA Vás upozorňuje na 454. TC - Malé Karpaty: „Zimný prechod Čiernou skalou“

Termín: 9.2.2013 (pondelok)
Trasa A:
Smolenice, OÚ – z.zn. návršie nad jaskyňou Driny – žl.zn. Jahodník – žl.zn. Čierna skala – žl.zn. Kršlenica – žl.zn. Plavecký Mikuláš – z.zn. Monrepos – č.zn. Klokoč – č.zn. sedlo Uhliská – m.zn. Sklená huta – žl.zn. Zabité – z.zn. Rybáreň – z.zn. Majdán – z.zn. Lošonec (cca 35 km, prevýšenie 640 m)
Odchod autobusu (trasa A):
6:50 hod. , zast. č.17
Trasa B:
Smolenice rázcestie – hradskou Jahodník – nezn. a žl.zn. Čierna skala – žl.zn. na rázc. s č.zn. – č.zn. a nezn. sedlo pod Malou skalou (cyklochodník) – nezn. a žl.zn. Jahodník – z.zn. Lošonec, cieľ pravdepod. v reštaurácii U Kováčov (cca 15 km, prevýšenie 440 m) podľa počasia možná úprava trasy

-Účasť na akcii je na vlastné nebezpečie. Upozornenie: Túra vedie po kopcoch (hore aj dole). Vzhľadom k nadmorskej výške trasy pravdepodobný mráz, vietor a výskyt snehu. Každý účastník musí svoju účasť na jednotlivých túrach prispôsobiť svojim fyzickým schopnostiam aj momentálnej fyzickej a psychickej kondícii. Na túru noste so sebou vždy občiansky preukaz a preukaz poistenca! (A celkovo treba dodržiavať všeobecné zásady turistiky – vhodnú obuv, odev, dostatok tekutín, stravu, mapu, buzolu atď.)

Zraz na zastávke č. 17:
8:00 hod. (prosíme o dochvíľnosť vzhľadom k hromadnému nákupu lístkov)
Odchod autobusu:
8:15 hod. (pri príchode sa ohláste u pokladníka, alebo predsedu. Podľa podmienok možná zmena.)
Odchod autobusov z Lošonca:
14:35 (rázc.); 16:35 (obec); 17:32 (rázc.) hod.

INFORMÁCIA K NAJBLIŽŠÍM TURISTICKÝM CESTÁM

Dňa 20. 4. 2013 sa uskutoční pešia 456. TC – „Tríbeč – výstup na Žibricu a Zobor“. Preprava je plánovaná prenajatým autobusom. Plánované sú tri trasy A, B a C:
A) Podhorany Mechenice – Žibrica – Trojchotár – Zobor – Svoradov prameň – kostol sv. Michala – Dražovce (18 km)
B) Podhorany Mechenice – Trojchotár – Zobor – Svoradov prameň – kostol sv. Michala – Dražovce (15 km)
C) Podhorany Mechenice – Meškov vrch – kostol sv. Michala – Dražovce (11 km)

Žiadame všetkých členov, ktorí majú záujem, aby sa prihlásili u Alici Baranovej alebo u iného člena výboru KST a zaplatili poplatok 3 € (nečlenovia 5 € v prípade voľných miest) najneskôr do 16.&nbps;3. 2013. Je tak potrebné urobiť najmä z organizačných dôvodov (záloha dopravcovi, zasadací poriadok v autobuse atď.). Vzhľadom k cca 70 km vzdialenosti cesty potrebuje výbor čo najskôr zistiť záujem členov. (Pri zaplatení až pri nástupe do autobusu na akciu bude cena v zmysle prijatých pravidiel zvýšená o 1 €.)

Ďalej je potrebné sa čo najskôr prihlásiť, z dôvodu včasného zabezpečenie dopravy (s potrebnou kapacitou) na cyklo akcie mimo Trnavského regiónu. Prihlásiť sa treba u Petra Benkovského aspoň predbežne telefonicky (mobil 0905/ 326 997, telefón 033/ 55 33 077). Jedná sa o cyklistické akcie akcie:
11. 5. 2013Výjazd k sútoku Dyje a Moravy (veľká časť cyklotúry pôjde po Českej republike - treba poistenie)
1. 6. 2013Výjazd cyklomostom slobody do Rakúska (veľká časť cyklotúry pôjde po Rakúsku - treba poistenie)
22. 6. 2013Výjazd k zrúcanine hradu Hrušov
7. 9. 2013Výjazd okolo Baťovho kanála (veľká časť cyklotúry pôjde po Českej republike - treba poistenie)

Záujemcovia o DVD s digitálnymi fotkami z týždňovky vo Vysokých Tatrách prípadne ďalších akcií roku 2012 sa môžu prihlásiť Ivanovi Gajarovi, mobil 0905/ 866 408, alebo telefón 033/ 55 02 191, prípadne e-mail: ivan.gajar@ttonline.sk. (Vzhľadom k množstvu fotografií je potrebné použiť DVD. Takže na prezeranie je potrebná v počítači DVD-mechanika, alebo pri Video-DVD typ čítajúci fotografické formáty.)

Zároveň sa s dôverou na Vás obraciame v mene nášho občianskeho združenia Klub slovenských turistov Spartak Trnava a chceme Vás požiadať o venovanie 2% (3%) zo zaplatenej dane odvedenej za r. 2012. Teraz nastane obdobie, kedy by ste sa mali rozhodnúť, komu chcete venovať svoje 2% (3%). Klub slovenských turistov Spartak Trnava sa snaží organizovať voľnočasovú turistiku a tým podporovať športový pohyb pre zdravie prostredníctvom cielenej telesnej aktivity. Naši členovia môžu podporiť venovaním 2% (3%) z daní aktivity, ktorých sa v rámci klubu sami zúčastňujú. Budeme radi, ak oslovíte s touto možnosťou i svojich príbuzných, priateľov a známych.
Dovoľujeme si pripojiť tlačivá potrebné k venovaniu 2% (3%) pre náš klub k tejto pozvánke. Ak sa rozhodnete venovať 2% nášmu klubu a chcete si uľahčiť odovzdanie vyplnených tlačív, môžete ich na túrach alebo pri inej príležitosti dať povereným členom výboru Emílii Haladovej, Alici Baranovej alebo Danielovi Viskupičovi. Zhromaždené tlačivá pre náš klub potom v príslušnom termíne odovzdáme na Daňovom úrade.

Tlačivá:
Vyhlásenie o poukázaní sumy.pdf formát (67 kB)
Poučenie na vyplnenie vyhlásenia.pdf formát (25 kB)
Potvrdenie o zaplatení dane.pdf formát (30 kB)

Žiadame všetkých členov, ktorí ešte nezaplatili členské na rok 2013, aby si čo najskôr zaplatili, najneskôr do 28.2.2013 u niektorého z členov výboru. Najneskôr začiatkom marca musíme zakúpiť od regionálnej rady KST turistické známky pre našich členov. Ak ste sa rozhodli ukončiť svoju turistickú činnosť, oznámte túto skutočnosť niektorému z členov výboru najneskôr do 28.2.2013.

jano.bokor | 01.02.2013 18:56 | Komentáre (0)

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentáraBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dvanásĹĄ: