Aktuality

456. TC - Tríbeč: „Výstup na Žibricu a Zobor“ a ďalšie túry

Výbor KST SPARTAK TRNAVA Vás upozorňuje na 456. TC - Tríbeč: „Výstup na Žibricu a Zobor“

Termín: 20.4.2013 (sobota)
Trasa A:
Podhorany Mechenice – žl.zn. Pod Dlhou skalou – č.zn. Žibrica – č.zn. sed. pod Žibricou – č.zn Trojchotár - č.zn. Zobor – z.zn. Tri duby – m.zn Zobor lieč. ústav, Svoradov prameň – žl.zn. Meškov vrch – z.zn. Pod Plieškou – z.zn kostol sv. Michala – z.zn. Dražovce (dĺžka trasy cca 18 km, prevýšenie 420m)
Trasa B:
Podhorany Mechenice – m.zn.Trojchotár – č.zn.Zobor – z.zn. Tri duby – m.zn Zobor lieč. ústav, Svoradov prameň – žl.zn. Meškov vrch – z.zn. Pod Plieškou – z.zn. kostol sv. Michala – z.zn. Dražovce (dĺžka trasy cca 15 km, prevýšenie 380 m)
Trasa C:
Podhorany Mechenice – žl.zn. Meškov vrch – z.zn. Pod Plieškou – z.zn. kostol sv. Michala – z.zn. Dražovce (dĺžka trasy cca 11 km, prevýšenie 250m)

-Účasť na akcii je na vlastné nebezpečie. Upozornenie: Túra vedie po kopcoch (hore aj dole). Každý účastník musí svoju účasť na jednotlivých túrach prispôsobiť svojim fyzickým schopnostiam aj momentálnej fyzickej a psychickej kondícii. Na túru noste so sebou vždy občiansky preukaz a preukaz poistenca! (A celkovo treba dodržiavať všeob. zásady turistiky – vhodnú obuv, odev, dostatok tekutín, stravu, mapu, buzolu atď.)

Doprava:
vzhľadom k dostatočnému záujmu členov sa uskutoční prenajatým autobusom.

Zasadací poriadok v autobuse urobíme podľa predbežného záujmu. Vzhľadom k cca 70 km vzdialenosti cesty pre aktuálne platné dopravné predpisy nie je možné prekračovať kapacitu autobusu na sedenie. (Na akciu nie je možné prísť neprihlásený - „na blint“.) Vzhľadom k tomu sa oneskorení záujemcovia len môžu prihlásiť ako náhradníci. Účastnícky poplatok je 3 € (nečlenovia 5 €). Pri zaplatení až pri nástupe do autobusu, môže byť cena o 1 € zvýšená.
V prípade, že sa prihlásený účastník nebude môcť zúčastniť, žiadame, aby sa včas odhlásil (napr. telefonicky) najneskôr do 16.4.2013 pre prípadné obsadenie miest náhradníkmi. Vzhľadom k rozpočtu akcie nebudeme môcť účastníkom odhláseným v posledných dňoch, alebo neodhláseným vrátiť účastnícky poplatok.

Zraz na stanici:
7:15 hod. (prosíme o dochvíľnosť)
Odchod autobusu:
7:30 hod. (nástupisko zájazdov pred železničnou stanicou)
Predpokladaný návrat do Trnavy:
po 19:00 hod.

Výbor KST SPARTAK TRNAVA Vás ďalej upozorňuje na 105. Cyklo TC – Výjazd do okolia Trnavy

Termín: 28.4.2013 (nedeľa)
Trasa:
Trnava - Cífer - Voderady - Samsung - Modranka - Trnava ( rovinatá vhodná pre každého) Dĺžka trasy cca 36 km

-Účasť na akcii je na vlastné nebezpečie!! Budeme sa pohybovať v cestnej premávke, preto si skontrolujte technický stav bicykla. Nezabudnite prilbu, je povinná! Na cyklotúru noste so sebou občiansky preukaz a preukaz poistenca!

Zraz:
13:00 hod., parkovisko LIDL na Linčianskej.

Žiadame o dochvíľnosť pri zraze, pretože po stretnutí ihneď vyrážame. V prípade nepriaznivého počasia kontaktujte Petra Benkovského tel. 0905/ 326 997 alebo 033/ 55 33 077 (možná zmena odchodu).


Výbor KST SPARTAK TRNAVA Vás ďalej upozorňuje na 106. Cyklo TC - Výjazd k sútoku Moravy a Dyje

Termín: 11.5.2013 (sobota)
Trasa:
Brodské (štátna hranica) - sútok Moravy a Dyje - Pohansko - Kostice - Ranč u zlomené šlapky (druhý pokus) - Brodské
Dĺžka trasy:
cca 50 km rovinatým terénom
Cena:
5,- € (pri počte 19 členov) treba sa prihlásiť a zaplatiť Petrovi Benkovskému do 28.4.2013 !!
Zraz:
o 6:00 hod. na parkovisku LIDL pri cukrovare (povezie nás Ivan Sokol, poprípade autá)

Dôležité upozornenie: Každý musí byť bezpodmienečne komerčne poistený na cestu do zahraničia (nepostačuje medzinárodný preukaz). Poistenie bude kontrolované pri odchode a kto nebude poistený, bude z výletu vyradený bez nároku na vrátenie poplatku!!!

Oznam:
Pripomínam prihláseným na cyklo TC Českú Kanadu, že do konca marca treba zaplatiť 2. splátku 400 Kč. Akceptujem aj prípad, že mi na cykle 28.4.2013 prihlásení zaplatia 2 splátky (400 + 300) t.j. 700 Kč . Kontakt: Peter Benkovský, tel. 0905/ 326 997 alebo 033/ 55 33 077

INFORMÁCIA K NAJBLIŽŠÍM TURISTICKÝM CESTÁM

Ďalej je potrebné sa čo najskôr prihlásiť, z dôvodu včasného zabezpečenie dopravy (s potrebnou kapacitou) na cyklo akcie mimo Trnavského regiónu. Prihlásiť sa treba u Petra Benkovského aspoň predbežne telefonicky (mobil 0905/ 326 997, telefón 033/ 55 33 077). Jedná sa o cyklistické akcie:

1. 6. 2013
Výjazd cyklomostom slobody do Rakúska (veľká časť cyklotúry pôjde po Rakúsku - treba poistenie)
22. 6. 2013
Výjazd k zrúcanine hradu Hrušov (cyklo)
1. 6. 2013
zmena termínu – nedeľa. Výjazd okolo Baťovho kanála (veľká časť cyklotúry pôjde po Českej republike - treba poistenie)

Dňa 8. 6. 2013 sa uskutoční pešia 459.TC – „Biele Karpaty: Výstup na Vršatec a Lednicu“.
Preprava je plánovaná prenajatým autobusom. Plánované sú tri trasy A, B a C:
A: Vlársky priesmyk – Sidonie – pod Bielym vrchom – Vršatec – Chmeľová – Červený kameň – Lednica – Horná Breznica (cca 26 km)
B: Vlársky priesmyk – Sidonie – pod Bielym vrchom– Vršatec – Chmeľová – Červený kameň– Lednica (cca 22 km)
C: Vršatec – Chmeľová – Červený kameň – Lednica (cca 12 km)

Žiadame všetkých členov, ktorí majú záujem, aby sa prihlásili u Alici Baranovej alebo u iného člena výboru KST a zaplatili poplatok 4 € (nečlenovia 6 € v prípade voľných miest) najneskôr do 18.5.2013. Je tak potrebné urobiť najmä z organizačných dôvodov (záloha dopravcovi, zasadací poriadok v autobuse atď.). Vzhľadom k cca 140 km vzdialenosti cesty potrebuje výbor čo najskôr zistiť záujem členov. (Pri zaplatení až pri nástupe do autobusu na akciu bude cena v zmysle prijatých pravidiel zvýšená o 1 €.)

Zároveň sa s dôverou na Vás obraciame v mene nášho občianskeho združenia Klub slovenských turistov Spartak Trnava a chceme Vás požiadať o venovanie 2% (3%) zo zaplatenej dane odvedenej za r. 2012. Teraz nastane obdobie, kedy by ste sa mali rozhodnúť, komu chcete venovať svoje 2% (3%). Klub slovenských turistov Spartak Trnava sa snaží organizovať voľnočasovú turistiku a tým podporovať športový pohyb pre zdravie prostredníctvom cielenej telesnej aktivity. Naši členovia môžu podporiť venovaním 2% (3%) z daní aktivity, ktorých sa v rámci klubu sami zúčastňujú. Budeme radi, ak oslovíte s touto možnosťou i svojich príbuzných, priateľov a známych.
Dovoľujeme si pripojiť tlačivá potrebné k venovaniu 2% (3%) pre náš klub k tejto pozvánke. Ak sa rozhodnete venovať 2% nášmu klubu a chcete si uľahčiť odovzdanie vyplnených tlačív, môžete ich na túrach alebo pri inej príležitosti dať povereným členom výboru Emílii Haladovej, Alici Baranovej alebo Danielovi Viskupičovi. Zhromaždené tlačivá pre náš klub potom v príslušnom termíne odovzdáme na Daňovom úrade.

Tlačivá:
Vyhlásenie o poukázaní sumy.pdf formát (67 kB)
Poučenie na vyplnenie vyhlásenia.pdf formát (25 kB)
Potvrdenie o zaplatení dane.pdf formát (30 kB)

jano.bokor | 11.04.2013 19:40 | Komentáre (0)

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentáraBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dvanásĹĄ: