Turistický zápisník

Veľký piatok – prvý cyklistický výjazd v sezóne 2014 (18.4.2014)

Trasa: Trnava, Cífer, Kaplná, Vištuk, Šenkvice, Blatné, Čataj, Kaplná, Cífer, Trnava
Počet kilometrov: 68
Počet cyklistov: 13

Veľký piatok, plný slnečných lúčov, nás po zimnom odpočinku opäť spojil. Štart trnavská stanica - Otvárame: Cyklosezónu 2014!

Začali sme gratuláciou a piesňou Živio pre našu cyklopriateľku Gitku, ktorá sa dožíva krásneho jubilea, ktoré zostane tajomstvom, nakoľko jej výkon a úsmev – sú vždy pre nás mladé.

Trinásť statočných cyklistov a cyklistiek odštartovalo svoje prvé kilometre z Trnavy. Vydali sme sa na - pre mnohých nepoznanú priehradu pri dedinke Blatné. Cieľ bol teda jasný a cyklokávička na, ktorú nás pozval majiteľ novootvoreného ranča s koňmi pri Cíferi iba podporila našu dobrú náladu. Pokračovali sme cestou – necestou so slniečkom nad nami cez Kaplnú, Vištuk – priehradu, Šenkvice, až sme objavili pre nás doposiaľ „nepoznaný kút“ – priehradu pri dedinke Blatné.

Straty sú vždy povolené, a tak niektorí z nás pre svoje povinnosti výlet skrátili, takže tento “nepoznaný kút“ s nami neobjavili. Deväť bicyklov s majiteľmi si urobilo dobyvateľské foto pri priehrade a opäť sa v čare slnečných lúčov vybralo smerom k nášmu štartu – Trnave.

Krásu počasia dotvárali krásne scenérie s rokvitnutou žltou repkou – olejkou,ktorá lemovala našu cestu. Neodolali sme ani rybníku v dedinke Cífer. Po ceste späť, aby bol náš „úlovok“ v počte priehrad kompletný, ulovili sme ešte priehradu Ronava.

Rovnako ako slniečko nad hlavami, žiarili naše tváre úsmevom a pocitom spokojnosti z vydareného výletu. Alfa a omega - začiatok a koniec pre tento výlet - náš cieľ Trnava nás so srdečným Veľkonočným prianím rozdelila do našich domovov.

Do cyklovidenia priatelia.

Trnava štart
Trnava štart

Kaplná
Kaplná

Priehrada Vištuk
Priehrada Vištuk

Priehrada Blatné
Priehrada Blatné

Parčík v Igrame
Parčík v Igrame

Priehrada Roňava
Priehrada Roňava

Cyklistka vo voze
Cyklistka vo voze

jano.bokor | 04.06.2014 18:31 | Komentáre (0)

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentáraBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dvanásť: