Turistický zápisník

Januárová z Bukovej do Smoleníc

Koniec sveta sa nekonal a náš klub tak mohol začať 36. turistickú sezónu.

Je 21.január a turistický kalendár hovorí, že dnes máme na pláne trasu z Bukovej, cez sedlo pod Havraňou skalou (tým, čo to nestačí si odskočia ešte na Záruby) a všetci spoločne skončíme na žel. stanici v Smoleniciach. Počasie počas pracovného týždňa bolo teplé a upršané. Od stredy lialo každý deň a každým dňom silnejšie. Ale sobotné ráno všetko napravilo. Slnečno a jasná obloha. Teplota nad nulou, čo sa na január ani nepatrí, ale nič sa nedá robiť.

Ráno 8:15 sa zišlo na žel. stanici v Trnave 34 členov klubu. Vystupujeme na zastávke Buková a vydávame sa červenou značkou do lesa. Záujemci o dlhšiu túru – cez Záruby – sa odpájajú a idú svižnejším krokom smer Sokolské chaty a Hrnčeková dolina. V Hrnčekovej doline už je vidieť sneh a stúpaním do sedla pod Havraňou skalou ho stále pribúda. V sedle si spravíme malú prestávku na doplnenie tekutín a kalórií a naďalej červenou značkou pokračujeme až na Záruby. Kratšia trasa vedie dole, žltou značkou, na stanicu Smolenice. Na Havranej skale je už pekná snehová nádielka a čím sme bližšie k Zárubom, tým je príroda belšia. Tu vládne skutočná zima. Je nádherná! V slnku sa všetko krásne ligoce a výhľad zo Zárub, pri čistej oblohe, je krásny aj smutný. Ako budeme klesať, snehu bude ubúdať a my sme zasa v krutej realite trnavskej roviny - na blate.

Všetci sa opäť stretávame na žel. stanici v Smoleniciach, konkrétne v Sedliackom dvore pri haluškách a pirohoch. Prvá tohtoročná túra dopadla na výbornú.

Všetkým spriazneným dušiam prajeme pevné chrupavky a veľa príležitostí na prechádzky krajinou. Aby ste stretali len milovníkov prírody a domov si priniesli pokoj v duši.

foto z túry

foto z túry

foto z túry

foto z túry

foto z túry

foto z túry

foto z túry

foto z túry

foto z túry

foto z túry

foto z túry

foto z túry

foto z túry

foto z túry

jano.bokor | 21.01.2012 18:00 | Komentáre (0)

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentáraBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dvanásť: