Turistický zápisník

Februárová z Pezinku do Modry Štúrovým chodníkom

Je sobota 18. február a máme dnes v pláne túru z Pezinku cez Zumberg pod Široký a Srnčí vrch, odtiaľ na Štúrov chodník do Modry. Tým čo to nestačí si spod Širokého môžu odskočiť na Veľkú Homoľu.

Ráno o pol ôsmej sa zišlo vo vestibule na stanici 21 členov klubu. Na to že je február a neistá predpoveď počasia slušná účasť (fakt slušná). Pred štvrť na deväť už vystupujeme z vlaku v Pezinku a tiahlymi ulicami mesta vykračujeme na zasnežené úbočia Malých Karpát.

Pri rozdeľovníku Pod Širokým sa na dlhšiu trasu (na Veľkú Homoľu) nikomu nechce. Mokrý topiaci sa sneh odrádza od nejakej dlhšej túry. Práve preto sa na rázcestí pod Peprovcom trojica turistov rozhodne ísť kratšiu trasu zelenou značkou do Harmónie. Ostatní pokračujú spod Peprovca na Štúrov chodník. Aby sme prešli aspoň základnú trasu. Zo Štúrovej lavičky sme sklamaní, aj tu rôzni výtečníci zanechali stopy svojich „činov“.

Nakoniec úspešne, aj napriek nejakému drobnému pádu v snehu, bez vážnej ujmy dorazíme do Modry. Aj keď na dlhšiu trasu dnes nikto nemal náladu, všetci sme sa aspoň prešli a nadýchali čerstvého vzduchu v ešte zimnom lese a nabrali pozitívnej energie z prírody.

foto z túry

foto z túry

foto z túry

foto z túry

jano.bokor | 18.02.2012 00:00 | Komentáre (0)

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentáraBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dvanásť: