Turistický zápisník

Cyklo: Mlyny Malého Dunaja (1.6.2013)

Pôvodne sme mali bicyklovať okolo Dyje u našich susedov. Ale prvý termín bol upršaný a počas náhradného termínu boli cestičky zaplavené. Napriek všetkému náhradná cyklotrasa k Mlynom Malého Dunaja bola jednoducho úžasná. Z pôvodných 20 cykloturistov vyrazilo 18, 16.júna .2013 malým mikrobusom do Senca. V Senci sme sa rozdelili na dve skupiny - „seniorov“ a „juniorov“.

Trasa viedla : Senec – Kráľová pri Senci – Jelka – Nový Život – Blahová – chatová osada Maďaras – Tomášikov Mlyn– Tomášikovo-Jahodná- D.Klátov-Trhová Hradská-Topoľníky. Celkovo cca 80 km.

Seniori sa rozhodli ísť pod vedením Petra Benkovského po istých, spevnených cestách a preto takmer vždy na miesto stretnutia dorazili ako prví. V pohodovej nálade, pri ideálnom počasí si užili krásnu prírodu. Juniori pod vedením Milana Ficeka mali malú orientačnú cyklistiku, pretože využívali okrem spevnených ciest aj vedľajšie cesty popri Malom Dunaji a okolo Klátovského ramena. Prinieslo im to veľa prekvapení pri cestách, ktoré sa „zrazu“ stratili. Napríklad v D. Klátove ( v smere od ramena na Soláry-H.Mýto) sme slnečnici hľadali cestu, ocitli sa v jablkovom a broskyňovom sade:-) a nakoniec skončili v podmočenej kukurici,ku ktorej sme sa dostali dierou v plote :-) Užili si kopec srandy a ďakujeme cyklovedúcemu, že mal pevné nervy.

Komári nás na mlynoch nezožrali. Prvý mlyn v Jelke prekvapil celou kopou vodákov a vodáckych detí v plavkách a výborným občerstvením a vybavením pre fanúšikov akéhokoľvek športu. Druhý mlyn v Tomášikove nám ukázal miestny sprievodca múzea a spustil mlyn na elektriku, miesto občerstvenia bez akejkoľvek komercie a v patričnej kráse. Jahodnú sme iba preblesli, pretože mlyn je nedostupný nakoľko na veľkú škodu okolo mlyna sú súkromné pozemky a teda mlyn nie je dostupný. Mlyn v Klátove bol posledný ale žial nevideli sme ho v plnej kráse, pretože bol zreme „postihnutý“ vysokou vodou.

Slniečko krásne dočervena pripekalo, takže po občerstvení v Alba Regii pri Dunajskom Klátove sme dupli do koní a spokojní sme sa v Topoľníkoch spolu naložili spať do Trnavy.

Cyklo: Mlyny Malého Dunaja (1.6.2013)

Cyklo: Mlyny Malého Dunaja (1.6.2013)

Cyklo: Mlyny Malého Dunaja (1.6.2013)

jano.bokor | 08.08.2013 18:13 | Komentáre (0)

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentáraBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dvanásť: